TOGU Dynair actisan balancepude Ø50cm
Varenummer: 420410
.
DKK 999,75 / STK
DKK 799,80 ekskl. moms
  •  
Luftfyldt TOGU Dynair actisan siddepude Ø50 cm med antibakteriel overflade. Har massageknopper på den ene side og en plan overflade på den anden.


  • TOGU Dynair actisan siddepude Ø50 cm

    TOGU Dynair actisan er en luftfyldt siddepude med små massageknopper på den ene side og en plan overflade på den anden. Begge sider kan benyttes til at sidde på.

    Ergonomisk siddepude med levende siddeeffekt

    Siddepuden er et ergonomisk valg til arbejdspladsen eller hjemmekontoret.

    Den luftfyldte konstruktion giver den "levende" effekt, som kendes fra den store træningsbold. Siddepuden stimulerer til en korrekt siddestilling og skaber aktivitet omkring musklerne ved rygsøjlen.

    TOGU Dynair actisan siddepuden er fremstillet af phthalatfri ruton-gummi med et luftfyldt rum indeni.

    Hvorfor vælge actisan produkter?

    Materialer med antibakteriel effekt har været anvendt i mange år inden for den professionelle verden. Hemmeligheden bag actisan® er dens effektive virkning mod både virus og bakterier på baggrund af ioner.

    TOGU® har udviklet en antibakteriel overflade, der beskytter mod smitte via f.eks. sved. Alle TOGU® træningsprodukter med actisan har en forventet effektiv virkning på minimum 5 år.

    Fordele og funktioner

    • Luftfyldt ergonomisk siddepude
    • Små massageknopper på den ene side og plan overflade på den anden
    • Begge sider kan benyttes til at sidde på
    • Fremstillet af phthalatfri ruton-gummi
    • actisan® med antibakteriel effekt

    Specifikationer

    • Mål: Ø50 cm
    • Farve: Antrazit

     

     

     

  • hb-ballk_chart_kleiner.pdf 2,403.00 Kb